Hakkında


<
Merve Can (M.Sc., ACC), Minerve’yi profesyonellerin ve kurumların liderliği ellerine aldıkları konumlara ulaşmaları için 2011’de kurdu. Bu doğrultuda, koçluk, stratejik eğitim danışmanlığı ve eğitim hizmetleri sunuyor.

Merve, üç farklı meslek şapkasına sahiptir: profesyonel koç, psikolog ve bugüne kadar birçok kişi, takım ve kurumla çalışma fırsatı bulmuş bir yönetim danışmanıdır. Koçluğa yaklaşımı, tamamen iş hayatı formasyonu ile yoğrulup içinde bulunulan kurum ve profesyonellerin koşullarını sindirmekten geçiyor . Koçluk yöntemi, psikoloji temeli nedeniyle Bilişsel Davranışçı ekol koçluğu ile Adler Koçluk yönteminin ideal bir birleşimidir.

Merve, İtalya-Milano’nun saygın üniversitelerinden biri olan Bocconi Üniversitesi’nden Pazarlama Yönetimi Master diploması ve Koç Üniversitesi’nden Psikoloji ve Sosyoloji alanlarında çift diploma sahibidir.

Türk Psikologlar Derneği aktif üyesidir. Ayrıca Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Global) ve  ICF Türkiye üyesidir. Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği tarafından ACC (Associate Certified Coach) ünvanına layık görülmüştür. ICF Türkiye’de Haziran-Ekim 2012 döneminde Dernek Üyeleri ve Topluluk Kurul Liderliği yapmıştır.

Merve, iş yaşamında daha önce, uluslararası stratejik yönetim danışmanlığı şirketi olan Bain & Company bünyesinde danışman olarak İtalya ve Türkiye başta olmak üzere birçok uluslararası proje ve çok farklı sektörde çalıştı. Bunun öncesinde Türkiye’de Mey İçki (Diageo), L’Oréal, Coca Cola Company ve Philip MorrisSA gibi şirketlerde çalışma fırsatı buldu. Merve insan kaynaklarından satış iyileştirmesine, pazarlamadan kurumsal değişime, tedarik zincirinden özel sermayeye ve aile işleri olması nedeniyle gayrimenkul yönetimine uzanan geniş bir alanda tecrübe ve birikime sahiptir.

Minerve’de Merve farklı sıfatlarla hizmet veriyor:

  • Kariyer koçu ve mentoru olarak kariyer yollarının başında olan veya ilerlemiş olup gelişim hedefleyen veya değişime gitmek isteyen danışanlar için
  • Yönetici Koçu olarak liderlerin önemli kaynak teşkil ettiği kurumlarda ve liderlik özelliklerinin devamlı gelişen yetenek ve yetkinlikler bütünü olarak değişen rollere uyum sağlaması gereken koşullarda
  • Grup ve Sistem Koçu olarak kurumun başarısının temelinde takım veya grup çalışması olduğunda ve içerideki öğrenme zihniyetini geliştirmede
  • Eğitim Danışmanı ve Moderatör olarak kurumun strateji ve vizyonuna uyumlu stratejik eğitim programları geliştirirerek grup ve takım koçluğu çalışmalarını içermesini sağlamaktadır. Merve, özellikle inovasyon kültürü eğitim programları tasarlamakta ve eğitimde moderatör olarak bulunmaktadır.

 

Minerve, yani kurum ismi tamamen amacını yansıtmaktadır: Minerve, Roma Tanrıçası olan Minerva’nın farklı yazım ve okunuş şekillerinden biridir.

Bu tanrıça, bilgelik, tıp, bilim, güzel sanatlar, ticaret ve hatta savaşla bağdaştırılmıştır. Minerve’de Merve profesyonellerin ve kurumların gizli kalmış potansiyellerini ortaya çıkarmak için tüm benzer araçlarını kullanmaktadır.